تبلیغات
حُبُ الحُسین أجَنَّنی - برنده نهایی کیست ؟

حُبُ الحُسین أجَنَّنی
 
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
اهل بیت

ابی هریره روایت کرده است که مردی به حضور پیامبر خدا رسید و از گرسنگی شکوه کرد؛ پیامبر نزد همسران خویش فرستاد آن‌ها گفتند: جز آب چیزی نداریم.

حضرت فرمود: چه کسی این مرد را امشب میهمان می‌کند.

امیرالمؤمنین علیه‌السلام پاسخ داد: من یا رسول الله! حضرت، نزد فاطمه رفت و پرسید: چه داریم ای دختر رسول خدا فاطمه سلام الله علیها فرمود: فقط مقداری غذا برای بچه‌ها داریم، لکن ما میهمان خود را به آن ترجیح می‌دهیم

علی علیه‌السلام فرمود:

ای دختر محمد بچه‌ها را بخوابان و چراغ را نیز خاموش کن. حضرت سفره انداختند و چون غذا فقط به اندازه میهمان بود خود حضرت از غذا هیچ میل نکردند، بلکه فقط دهان خود را حرکت می‌دادند همانند کسی که دارد غذا می‌خورد تا میهمان با خیال راحت غذا بخورد، هنگامی که میهمان از غذا خوردن فارغ شد، فاطمه سلام الله علیها چراغ آورد دیدند از فضل خدا سفره پر

یؤثرون علی انفسهم و لوکان بهم خصاصة ، و من یوق شحٌ نفسه فاولئک هم المفلحون کسانی که دیگران را بر خود مقدم می‌دانند هر چند خودشان بسیار نیازمند باشند، کسانی که از بخل و حرص نفس خویش باز داشته شده‌اند رستگارانند!
از غذاست. چون صبح شد حضرت علی علیه‌السلام با پیامبر نماز گزاردند و هنگامی که سلام نماز را دادند، پیامبر نگاهی به امیرالمؤمنین فرمود و گریه شدیدی کرد و فرمود: یا علی، خداوند دیشب کار شما را ستود، این آیه را بخوان:

و یؤثرون علی انفسهم و لوکان بهم خصاصة ، و من یوق شحٌ نفسه فاولئک هم المفلحون؛ کسانی که دیگران را بر خود مقدم می‌دانند هر چند خودشان بسیار نیازمند باشند، کسانی که از بخل و حرص نفس خویش باز داشته شده‌اند رستگارانند!( سوره حشر، آیه 9)

علی و فاطمه و حسن و حسین علیهم السلام با وجود نیاز ایثار کردند و از بخل و حرص نفس خویش باز داشته شده‌اند و از رستگارانند.

نوشته شده در تاریخ شنبه 25 شهریور 1391 توسط داود سرخه
تمامی حقوق این وبلاگ برای <-BlogTitle-> محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.